Současnost

Nyní má sbor kolem 90 členů. Starostou SDH je Ing. Martin Zdralek, velitel zásahové jednotky a pomocný vedoucí mládeže Martin Gřunděl spolu s velitelem družstva Lukášem Valeriánem se snaží dětem ukázat správny směr v požárním sportu. V Janovicích nesoutěží jen děti, soutěží se účastní i muži či ženy. Mezi poslední akce členů patřilo vymalování hasičské zbrojnice či stavební úpravy jako vyměnu topení elektrický rozvod a následně okna. Dokonce se udělala kompletní fasáda.. Do budoucna počítáme s přistavbou větší garáže pro nové zásahové vozidlo typu CAS. Nejsme schopni si nic zařídit sami, všechny stavební úpravy měl v osobní režíí obecní úřad v Janovicích, který celou rekonstrukci provedl a dotoval. Všichni se již pomalu připravujeme na 110. výročí založeni sboru. Díky hasičské cisterně byly spolu s pracovníky obecního úřadu jsou každým rokem pročištěny ucpané úseky kanalizace dešťových vod, které jsou po zimním obdobi ucpány.